بررسی خودارضایی

به امید موفقیت و پاکی تمام جوانان و نوجوانان ایران زمین

یادداشت شماره 72:آيا آسيب‌ها و عوارض از بين مي‌روند يا خير؟

ممكن است نوجواني كه مبتلا به خودارضايي شده است و آسيب‌هايي را هم در خودش مشاهده مي‌كند، در صورت ترك اين كار باز هم نگران اين باشد كه آيا آسيب‌ها و عوارض از بين مي‌روند يا خير؟ ترميم آسيب‌هاي وارد شده در اثر خودارضايي به مدت زمان ابتلاي فرد و تعداد دفعاتي كه اين كار را مرتكب شده بستگي دارد. ولي در مورد بسياري از نوجوانان جاي نگراني نيست، به ويژه اگر در ترك اين كار جدي باشند. بسياري از اين آسيب‌ها در صورت ترك اين كار از بين مي‌روند. برخي ديگر هم با مراجعه به پزشك به آساني برطرف مي‌شوند. برخي از نوجوانان از آسيب معنوي اين كار كه بسيار پشيمانند. اما بايد گفت اين هم جاي نگراني ندارد درب توبه هميشه باز است. گناه انسان هر چه باشد و هر چقدر هم بزرگ باشد نبايد احساي بي‌ارزشي و نااميدي به او دست دهد. درست است كه گناه ناراحتي و عذاب وجدان به همراه دارد اما به معني پايان فرصت‌ها و رسيدن به آخر خط نيست. كسي كه از صميم قلب احساس ندامت و پشيماني كند و تصميم قاطعي براي جبران خطاهاي گذشته‌اش بگيرد محبوب خداست و خدا دوستش دارد. آسيب‌ معنوي اين كار با توبه و استغفار به كلي از بين مي‌رود و فرد مبتلا به خودارضايي در صورت توبه مثل روزي مي‌شود كه اصلا مرتكب اين عادت زشت نشده بود.

 امام باقر مي‌فرمايند:

توبه كننده مانند كسي است كه اصلا گناه نكرده است...

توبه يعني شروع زندگي پاك و حركت در نور و روشنايي، اگر شخص از گناهي كه مرتكب شده پشيمان است و مي‌ترسد بايد از بالاترين گناه يعني يأس و نااميدي از بخشش خدابترسد. قرآن خطاب به بندگان گناهكار مي‌فرمايد: .... از رحمت خدا نوميد نشويد كه خدا تمام گناهان را مي‌آمرزد....

گناهان ما هر چقدر زياد و بزرگ باشد باز هم در مقابل درياي بيكران رحمت خدا كوچك است، به شرط اينكه به سوي خدا حركت كنيم و خود را در آغوش پرمهر و محبتش بيندازيم.تمامي راهكارها به شرطي تأثير مي‌گذارند كه عاجزانه از خداوند درخواست كمك نمايید و باور كنيد كه همه كارها به دست اوست. دعا و طلب كمك از خدا و همچنين توسل به ائمه اطهار را فراموش نكنيد. 

حضرت يوسف با آن همه قداست و پاكي‌اش هنگامي كه با وسوسه شيطاني زنان مصري روبرو شد، دست دعا به درگاه الهي بلند كرد و گفت:

پروردگارا زندان برايم محبوب‌تر است از آنچه اين زنان مرا بدان فرا مي‌خوانند و اگر مكر و نيرنگشان را از من باز نگرداني، به آنان متمايل خواهم شد و از جاهلان خواهم بود.خداي مهربان هم دعاي او را مستجاب كرد و او را از شر زليخا و بقيه زنان مصري نجات داد. جالب اين جاست كه يكي از خواسته‌هاي امامان معصوم از خدا، توفيق حفظ پاكدامني بوده است. 

امام علي در دعاي خود به هنگام وضو مي‌فرمايند:

بار الها غريزه جنسي مرا از گناه محافظت بفرما.

 امام صادق نيز در دعاي خويش در ماه مبارك رمضان چنين مي‌فرمايند:

خداوندا از تو درخواست مي‌كنم توفيق فرو انداختن چشم از گناه و محافظت از نيروي جنسي را به من عنايت فرمايي.

پس بجاست كه ما هم به تبعيت از آن بزرگواران هميشه از خدا بخواهيم كه در برابر وسوسه‌هاي شيطان ما را تنها نگذارد و كمكمان كند تا بر اين دشمن قسم خورده‌مان غلبه كنيم.

زلال-حوزه مشاوره فرهنگی

+ نوشته شده در  جمعه 11 شهریور1390ساعت 16:0  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت شماره 50:چند سوال متداول در زمینه خودارضایی

۱) در استمناء از بدن منی خارج می شود، در ارتباط جنسی با جنس مخالف هم منی خارج می شود، پس چرا می گویند جلق زدن ضرر دارد؟

این یكی از سؤالات بسیار رایج است و بعضی با همین استدلال خود را قانع می كنند كه استمناء یا همان خود ارضایی هیچ ضرری ندارد و درست مثل ارتباط جنسی با جنس مخالف است. در پاسخ به این سؤال باید گفت در ارتباط جنسی باجنس مخالف به دلیل وجود تماس بدنی، مغز و قوای عصبی محیطی مجازی به وجود نمی آورند (یعنی فرد بر خلاف زمان جلق زدن خود را در محیط دیگری احساس نمی كند چون هر چه را كه نیاز دارد پیش رویش هست). با توجه به این پزشكان حساب كردند انرژی ای كه فرد در یك بار استمناء مصرف می كند 30 برابر انرژی ای است كه در یك بار تماس جنسی مصرف می كند، برای درک بهتر می توان این مثال را مطرح کرد که اگر یك نفر 3 بار در هفته جلق بزند، درست مانند این است كه 90 بار تماس جنسی داشته! یا به بیان دیگر اگر كسی یك بار استمناء كند معادل این است كه نیم ساعت به طور مداوم از بینی اش خون بیاید. بنابراین جلق زدن با تماس جنسی طبیعی بسیار فاصله دارد.

۲) آیا آمدن منی در خواب و دیدن خواب جنسی طبیعی است؟ آیا ضرری هم دارد؟

دیدن خواب جنسی و خارج شدن منی، نه تنها هیچ ضرری ندارد بلکه بسیار خوب هم هست زیرا هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی موجب تخلیه شما می شود حتی اگر کسی دو سه بار در طول هفته جنب شود (انزال در خواب) بازهم این اتفاق می تواند کاملاً طبیعی و بدون ضرر باشد، البته باید به این نکته توجه داشت كسانی كه بیش از حد در طول روز به مسائل جنسی فكر می كنند، دفعات دیدن خواب جنسی و جنب شدن آنها از حد عرف خارج شده و این تا حدودی مضر است.

۳) آیا خود ارضایی برای دختران هم ضرر دارد؟

خود ارضایی برای دختران (استشها) نیز بسیار مضر است و اکثر عوارض روحی روانی گفته شده در مورد پسران، در مورد دختران نیز صادق است. از مهمترین عوارض جسمانی ناشی از خودارضایی در دختران می توان به آسیب رسیدن به پرده ی بکارت، ضعیف شدن قوای جنسی، اختلال در رشد سیستم عصبی مغز، خستگی، از دست دادن انرژی و سرزندگی و طراوت دخترانه، کاهش قدرت حافظه، عدم تمایل به جنس مخالف، ناباروری (البته در شرایط حاد) همچنین رو به افول قرار گرفتن زیبایی و برق چشمان و کاهش توانایی جذب جنس مخالف اشاره کرد.(البته باید به این نکته توجه داشت که خود ارضایی در صورتی می تواند باعث پاره شدن پرده ی بکارت شود که همراه با اعمال فشار و تحریک شدید آلت تناسلی باشد وگرنه خود ارضایی بدون اعمال فشار و تحریک شدید –علی رغم وجود عوارض بسیار زیاد دیگر و احتمال آسیب رسیدن به پرده ی بکارت - باعث پاره شدن پرده ی بکارت نمی شود.)

۴) آیا دارویی برای ترك جلق وجود دارد؟

تا به حال به طور خاص دارویی برای ترك استمناء درست نشده ولی موادی هستند كه انسان را از نظر جنسی ضعیف می كنند. این مواد عموماً عوارض جبران ناپذیری مانند ناباروری بعد از ازدواج (عقیم شدن)، تخریب سلول های مغزی و ... دارند.

۵) اگر با انجام راه های گفته شده در ترك استمناء موفق به ترك آن نشدیم، چه كنیم؟

در این صورت سریعاً به یك روانپزشك مراجعه كنید تا با متد های جدید پزشكی و روش های درمانی خاص به شما كمك كند.


منبع:سایت گفتگوی دینی - اسک دین


+ نوشته شده در  پنجشنبه 10 شهریور1390ساعت 13:8  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت شماره 48:دلیل خودارضائی مردان متاهل

چرا مردان متاهل علی رغم داشتن همسر دست به خود ارضائی میزنند ؟ 

مهم ترین عامل در خود ارضائی میتواند  فانتزی جنسی ( تفکرات ذهنی و تجسم تصویر نزدیکی در قوه خلاقیت  ذهن  ) میباشد  ، اگر مردی از اعمال خاصی در رابطه جنسی لذت ببرد تنها بخشی از این لذت مربوط به واکنشهای جسمی اوست درصد زیادی از آن بواسطه روان وی کنترل می شود .به عنوان مثال در فانتزی جنسی اکثر مردان ریختن مایع منی بر نقاطی از بدن همسرشان لذت بخش است حال آنکه از نظر جسمی خروج منی لذت دارد اما محل ریخته شدن آن از نظر جسمی تاثیری بر لذت بخش بودن آن ندارد . اما  از نظر روانی برای مرد این حرکت  لذت بخش است . در غریزه جنسی دو فرایند جسم و روان گام به گام پیش می روند و جالب است بدانید گاهی وقتها قدرت روانی و ذهنی  آن چندین برابر قدرت جسمی و فیزیکی  آن است . تا جائی که ممکن است مردان بدون آنکه عمل فیزیکی انجام دهند به واسطه دیدن یک تصویر محرک و با کمک قدرت روان خود تحریک و انزال کنند . پس ممکن است یکی از مهمترین دلایل خود ارضائی مردان متاهل همین عامل باشد که همسر آنها حاضر نمی شوند برخی از اعمالی که آن مرد در لیست فانتزی جنسی خود قرار داده است را انجام دهد. در اینصورت شاید آن مرد از نظر جسمی ارضاء شود اما از نظر روانی و ذهنی نیاز وی تامین نشده است. لذا با تصویر سازی و قدرت تجسم به آن نقطه دست می یابد . این مسئله برای مردان پر اهمیت میباشد و میتواند حتی جزء یکی از دلایل خیانتهای آنها به حساب بیاید . توجه داشته باشید فانتزی جنسی به مرور شکل میگیرد و تغییر یافتن آن به ندرت امکان پذیر است . معمولا اکثر مردان متاهلی که به خود ارضائی اعتیاد دارند قبل از ازدواج نیز آن عمل را انجام میداده اند لذا چون در خود ارضائی کنترل فشار و تصور به دست خود فرد میباشد در اینصورت فرد قادر نیست تا از رابطه جنسی با همسر خود ارضا شود .  

معمولا مردان خود ارضائی را از همسر خود پنهان میکنند این عمل چه قبل و چه بعد از ازدواج ، عمل شایسته ای نیست .

راه درمان چیست ؟

ما ایرانیها یاد گرفتیم همیشه به درمان بیاندیشیم . اما من میخوام به شما توصیه کنم بهتره به پیشگیری فکر کنید . قبل از ازدواج راجع به فانتزیهای جنسی هم دیگر سوالات خود را مطرح کنید ،

 فانتزی جنسی همان اعمالیست که تصور میکنید از آنها لذت بیشتری میبرید ، ممکن است برخی از افراد آنقدر نسبت به این فانتزی واکنش بالایی نشان دهند که هرگز خارج از آن ارضاء نشوند به این نوع گرایش فتیش گفته میشود شاید از نظر شما فانتزی جنسی یا فتیش همسر شما قابل تجسم نباشد و شاید بگوئید خب این عمل چه لذتی برای اون میتواند داشته باشد ؟   اما من در پاسخ عرض میکنم قدرت فانتزی جنسی یا در حد بالاتر فتیش یک قدرت روانی و ذهنیست و نباید هرگز آنرا مسخره کنید و برعکس باید به آن احترام بگذارید . 

متاسفم از اینکه خیلی از مردان و زنان نیازهای خود را برای همسر خود مطرح نمیکنند ، توجه داشته باشید رابطه نزدیکی در راس هرم رابطه زناشوئی قرار گرفته و به صورت مستقیم و غیر مستقیم ناخود آگاه روی سایر رفتارها ، کنشها و واکنشهای افراد تاثیر دارد .  پس به فانتزی جنسی همسر خود احترام بگذراید و از روی میل آنرا انجام دهید. مطمئنا خودتان شاهد تاثیر آن خواهید بود . 

از باهم بودن لذت ببرید 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

+ نوشته شده در  چهارشنبه 9 شهریور1390ساعت 22:55  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت شماره 44:خودارضایی و بی اختیاری ادرار

به علت خودارضایی دچار بی اختیاری ادرار شدم و اینکه دائما دستشویی میروم . دو سه هفته ای هست که خود ارضایی را ترک کرده ام . چاره اش چیست ؟ لطفا کمکم کنید

پاسخ: 

با سلام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات شما در اين ماه عزيز؛ و تشكر به خاطر ارتباطتان با اين مركز؛
ضمن تبريك به شما به خاطر اين مجاهده نفساني بزرگ بايد گفت:
براي درمان ادرار بي اختياري راهي جز مراجعه هر چه سريع تر به يك متخصص كليه و مجاري ادراري نيست.
به احتمال زياد با يك دارو درماني ساده مشكل شما به طور كامل حل خواهد شد.

مرکز ملی پاسخگویی به مسائل دینی

+ نوشته شده در  جمعه 4 شهریور1390ساعت 1:18  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت شماره 38:احتمال آسیب پرده بکارت در اثر خودارضائی

سوالی از خدمتتان داشتم و آن این است که احتمال اسیب دیدن پرده بکارت از طریق خودارضایی خارجی یعنی کلیتوریس و لبها چقدر می تواند باشد ؟


اگر انگشت وارد مجرا نشه..خوب احتمال آسیب پرده بکارت هم نیست.. مگر اینکه بعضی خانمها دوست داشته باشن که با وارد کردن مکرر انگشتشون به مجرا به ارگاسم برسن که ندرتا پیش میاد که پرده دچار آسیب میشه .البته اون کسی که میخواد معاینه کنه.. می تونه تشخیص بده.. که اگر پرده دچار مشکل شده.. به خاطر ورود آلت مردانه بوده و با خود ارضائی.. اما اگر فقط مالش و تحریک دستگاه تناسلی خارجی هست.. طبیعتا به داخل مجرا و پرده بکارت کاری نداره و اصلا هیچ احتمال آسیب پرده وجود نداره..

ایران سلامت

+ نوشته شده در  چهارشنبه 2 شهریور1390ساعت 13:33  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت شماره 37:خود ارضايي و واريکوسل

من 19 سالمه و 4 يا 5 ساله كه خود ارضايي ميكنم.الان مدتيه که بعد از چند دقيقه خود ارضايي احساس خفيفي از درد دارم....خودم رو كه معاينه كردم ديدم در بالاي بيضه چپم همون توده اي رو ميبينم كه احتمالا شما بهش واریکوسل ميگيد....البته فقط موقع خود ارضايي وجود داره و مواقع ديگه نه دردي هست و نه توده اي...من تازه با واريسكول آشنا شدم و الان خيلي خيلي نگرانم...مخصوصا به نازايي هم مربوط ميشه....حالا آيا طولاني شدن خود ارضايي من مشكلي برام پيش مياره؟آيا ممكنه به واريسكول دچار شده باشم؟خيلي گرانم.


نگرانی از بابت ارتباط واریکوسل با خود ارضائی بی مورد هست.اینکه شما در معاینه چیزی پیدا کرده اید. در جای خودش مهم هست. اما الزاما دلیل بر وجود واریکوسل نیست.تشخیص واریکوسل صرفا با معاینه پزشک جراح و کمک گرفتن از سونو گرافی هست. بد نیست که به پزشک کلیه و مجاری ادراری مراجعه کنید .ممکنه اونچه که شما در معاینه پیدا کرده اید یکی از توده های اضافی خوش خیم داخل کیسه بیضه باشه.مثل اسپرماتوسل..

سایت ایران سلامت

+ نوشته شده در  چهارشنبه 2 شهریور1390ساعت 13:30  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت شماره 36:رابطه خود ارضايي با بچه دار شدن

من پسري 25 ساله هستم و مدت 8 سال است كه به صورت مدام دست به خود ارضايي ميزنم ميخواستم ببينم آيا خود ارضايي در آينده مشكلي از لحاظ بچه دار شدن (بچه ناقص) خواهد داشت يا نه ؟
سوال2. آيا از اينكه خيالم راحت باشد كه بچه اي سالم خواهم داشت آزمايشي وجود دارد نام آن چيست و چگونه انجام ميشود؟


گزارشی از تاثیرسوء خود ارضائی روی تولید مثل نداریم.                                                       

شما می تونید هر موقع که مایل باشد نمونه اسپرم و مایع منی خودتون را بدید برای آزمایشات تا کیفیت و کمیت اسپرم ها بررسی بشه. اما هیچ فرد و آزمایشی نمی تونه پیش بینی کنه که دقیقا بچه فلان زوج چه مشکلی پیدا میکنه.فقط گاهی با زبان آمار سخن می گویند. مثلا اگر سن زن و مرد بالا بره ،احتمال اینکه بچه اونها دچار نقص مادرزادی باشه  از 7% به 9% میرسه.در همین حدود..

سایت ایران سلامت

+ نوشته شده در  چهارشنبه 2 شهریور1390ساعت 13:16  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت شماره 34:راه کنترل شهوت و تعدیل آن

پرسش:
آیا به غیر از ازدواج روشی دیگری برای ارضاء شهوت جنسی، وجود دارد؟

پاسخ:

از راه هایی که می توان با شهوت جنسی مبارزه کرد و بر آن فائق و پیروز شد، راه تقوا و پرهیزکاری است. چنان چه خداوند متعال در کتاب خود به کسانی که قدرت ازدواج ندارند چنین می فرماید:«وَ لْیَسْتَعْفِفِ الَّذینَ لا یَجِدُونَ نِکاحاً حَتَّی یُغْنِیَهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِه‏....، کسانی که (وسیله) زناشویی نمی یابند باید عفت ورزند تا خدا آنان را از فضائل خویش بی نیاز گرداند.»

بطور روشن در آیه شریفه فوق خداوند کسانی را که به نکاح دسترسی ندارند می فرماید باید عفت ورزند و عفت و پاکدامنی شعبه ای از تقوای الهی است.

و نیز از حضرت امام صادق علیه السلام نقل شده است، روزه را وسیله کنترل شهوات شمرده است:«فالصوم یمیت النفس و شهوة الطبع و فیه حیوة القلب و طهارة الجوارح و عمارة الظاهر و الباطن.... و سبب انکسار الشهوة ، روزه نفس و شهوت طبع را می میراند و دل را حیات معنوی می بخشد و جوارح را پاک می سازد، و ظاهر و باطن را آبادانی می بخشد و باعث در هم شکستن شهوت «جنسی» می گردد.»

و یا در حدیث دیگری از پیامبر اکرم (ص) وارد شده است:«معاشر الشباب علیکم بالبائة فمن لم یستطع فعلیه بالصوم فان الصوم له وجاء، ای جوانان بر شما باد به ازدواج و هر گاه بعضی از شما قدرت بر ازدواج ندارد باید روزه بگیرد؛ زیرا روزه کنترل کننده و مهار کننده است.»

+ نوشته شده در  شنبه 29 مرداد1390ساعت 22:12  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت شماره 32:چگونه میتوان خود ارضایی را ترک کرد؟

 من دختری 25 ساله هستم. چگونه میتوان خود ارضایی را ترک کرد؟

با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز

از اینکه برای همراز نوشتید متشکرم

برای ترک این عمل که  مسلماً  در صورت تداوم می تواند باعث عوارض روانی و جسمانی شود اولین گام

خواست  و اراده فرد است و اینکه فرد باید به این موضوع باور داشته باشد که انجام یا انجام ندادن این کار

تحت کنترل و خواست خود اوست و قادر به کنترل آن می باشد  

همچنین برای  شروع  عمل ترک، یک  گام مهم  شناخت عوامل زمینه ساز در شروع این کار می باشد از

جمله عوامل مهمی که معمولا در شروع و تکرار این عمل موثر هستند عبارتند از:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 26 مرداد1390ساعت 18:33  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت شماره 31:آیا خداوند ما را می بخشد؟

سوال:

آیا خداوند ما را می بخشد؟

جواب:

خودارضایی از گناهان کبیره است و عواقب شدیدی هم در دنیا و هم در آخرت دارد.مگر اینکه توبه کنید و توبه واقعی آن است که از گناهان گذشته واقعاً پشیمان باشد و دیگر آن را انجام ندهد.در اینصورت انشاءالله مشمول رحمت و بخشش الهی قرار خواهید گرفت.


دفتر پاسخوگویی به استفتاءات و سوالات شرعی آیت الله مکارم شیرازی

+ نوشته شده در  چهارشنبه 26 مرداد1390ساعت 18:4  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت 22:تفاوت خودارضایی با عمل زناشویی

 تفاوت خودارضایی با عمل زناشویی از نظر پزشکی در چیست؟ 

همان طور که می دانید ازدواج یکی از مهمترین حوادث و رویدادها ی زندگی است و نقش مهمی در سرنوشت و سعادت و خوشبختی انسان دارد که اگر به نحو صحیح انجام پذیرد بسیاری از نیازهای انسان، اعم از نیازهای عاطفی و جنسی تاْمین و باعث آرامش روحی انسان می شود به عبارت دیگر در ازدواج چون انسان همیشه همسر خود را در اختیار دارد می تواند نیازهای جنسی خود را به موقع و از طریقی که دستگاه خلقت برایش فراهم کرده است، پاسخ گوید. عمل جنسی که در ازدواج صورت می گیرد صرفا قرار گرفتن دو جسم مادی در کنار همدیگر نیست بلکه این عمل ظاهری محبت به یکدیگر، ایثار و از خودگذشتگی در حق همدیگر و بسیاری از فواید روحی و روانی را در پی دارد که در این مجال طرح آن ممکن نیست ولی خود ارضایی یک انحراف جنسی است که عواقب بسیار وخیمی برای فرد به همراه دارد مانند اعتیاد و احساس گناه و افسردگی پس از هر بار خودارضایی، کاهش اعتماد به نفس، عدم تمرکز حواس، کاهش آستانه تحریک جنسی و زودانزالی و عدم لذت از زندگی زناشویی آینده و ... 

+ نوشته شده در  سه شنبه 25 مرداد1390ساعت 15:58  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت 21:از بین رفتن عوارض خودارضایی بعد از ترک

 آیا پس از ترک خودارضایی و توبه کردن به درگاه خداوند، عوارض این عمل شوم از بین خواهد رفت یا فرد باید تا آخر عمر از عوارض آن رنج ببرد؟ آیا توبه باعث از بین رفتن عوارض جسمی این عمل می شود؟ 

 آنچه مسلم است این است که با توبه، نه تنها عوارض معنوی این گناه از بین خواهد رفت که ان شاء الله مورد رحمت خدای متعال قرار خواهید گرفت؛ ولی صرف توبه باعث جبران عوارض جسمی نمی شود. بلکه گذشت زمان لازم است تا بدن خود را بازسازی نموده و بهبودی کامل حاصل گردد و امید است از رنج عوارض پس از مدتی نجات پیدا کنید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 25 مرداد1390ساعت 15:51  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت شماره 19:تاثیر ازدواج بر خودارضایی

آيا با ازدواج خودارضايي خود به خود برطرف مي شود؟ 

پاسخ :


خير . خودارضايي با ازدواج به طور خود به خود برطرف نمي شود . براي همين به اين اميد که بعد از ازدواج آن را ترک کنيد ، الان به خودارضايي ادامه ندهيد. افراد متاهل زيادي هستند که خود ارضايي هم ميکنند.اين يک عادت بد و ويران کننده است که بايد در هر حال ترک شود .

نمي خواهم بگويم ازدواج به ترک خود ارضايي کمک نمي کند ، بلکه ازدواج مي تواند کمک خوبي براي ترک خود ارضايي باشد اما تنها عامل ترک آن نيست. خود ارضايي اگر الان ترک نشود بعد از ازدواج مشکلات فراواني را براي شما خواهد داشت. خودتان به فکر خود باشيد. هر چند سخت است اما از خدا بخواهيد ، کمکتان مي کند.


+ نوشته شده در  سه شنبه 25 مرداد1390ساعت 13:38  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد 

یادداشت شماره 17:افراد مبتلا چه مي‌گويند؟


گزارش‌هاي افرادي كه مبتلا به خودارضايي هستند، يكي از راه‌هاي مطمئني است كه به وسيله آن مي‌توان به آسيب‌ها و عوارض اين عمل پي برد. در اين جا به نتايج تحقيقي كه حاصل بررسي حدود هزار نامه رسيده از نوجوانان و جوانان كشورمان است، اشاره‌اي مي‌كنيم. در نامه‌هاي بررسي شده موارد زير به عنوان آسيب‌هاي ناشي از خودارضايي ذكر شده‌اند:

گود شدن چشم و سياهي دور آن
مشكلات بينايي مثل سياهي رفتن چشم، ضعف بينايي و...
وزوز گوش
كم پشت شدن، نازك شدن، ريزش موها
درد در ناحيه اندام تناسلي و كمر
ضعف ميل جنسي 
انزال زودرس
خروج غير ارادي مني
آمدن مني به صورت قطره قطره بعد از ادرار
قوز كمر
لاغري و ضعف قواي جسماني 
خستگي، كوفتگي، سستي و كرختي
اختلالات خواب (بي‌خوابي، بدخوابي)
مشكل در دفع ادرار و تكرر ادرار
لرزش دست و پا و لرزش سر
كم خوني
رنگ پريدگي
درد مفاصل پا
‌بي‌نظمي در عادت ماهيانه
احساس نااميدي در زندگي
فكر خودكشي
وسواس در طهارت
ضعيف شدن اراده
ضعف اعصاب
بي‌علاقگي به درس
عدم تمركز حواس هنگام درس خواندن و مطالعه
افت تحصيلي
استرس و اضطراب
بد رفتاري و پرخاشگري با ديگران
افسردگي و گوشه گيري
بي‌علاقگي به عبادات
راه‌يافتن افكار پليد به ذهن
زودرنجي و عصبي شدن
لذن بردن از زندگي زناشويي
ضعف حافظه و حواس پرتي و فراموشي
تبديل شدن اين عمل به يك عادت 

و ....

منبع:سایت زلال-حوزه مشاوره فرهنگی

+ نوشته شده در  سه شنبه 25 مرداد1390ساعت 12:0  توسط نویسنده و مدیر وبلاگ:مجاهد